Zondagochtend 1 oktober vertrek ik vroeg in de ochtend (jammer dat ik zo vroeg op moest) met mijn vader, broertje en een van zijn vrienden vanuit Eindhoven naar Limburg. Op weg naar Opa om daar een Eendje op te halen.
Het is de laatste keer dat mijn Opa de Limburgrit organiseert en daar wil ik natuurlijk graag bij zijn. Opa heeft haast dus we vertrekken snel
naar de startplaats in Montfort. Daar wachten we bij een gezellig café totdat de eerste eendjes verschijnen. Het is alsof ze de koffie en de heerlijke vlaai ruiken want ze komen al snel van alle kanten aangereden. Mijn broertje turft er 42. Opa loopt de hele tijd op en neer om mensen te begroeten, ze te voorzien van een routekaart en hij wordt steeds blijer als er nog een eendje aansluit.
Samen met mijn vader loop ik rond om alle eendjes te bekijken en om ze op de foto te zetten. We zien ze in veel verschillende kleuren en er staan een paar heel oude eendjes. Eentje is er uit 1954 en er is er ook nog een uit 1956. Die gele ziet er ook erg mooi uit en die .… en die …. De blauw met oranje met nummer 80 op de zijkant is toch wel mijn favoriet. Bijzonder is ook die Franse teksten op sommige auto’s. Door het mooie weer hebben veel eenden het dak open. Wij snappen nu ook waarom veel mensen een hoedje op hebben of een soort zonneluifel in de auto hebben zitten. Best warm dat zonnetje. Wat mij opviel dit jaar was dat er best veel kinderen meerijden. Zelfs verkleed als Fransman.
Rond 12 uur maakt iedereen zich klaar om te vertrekken. Wij gaan snel richting “onze Charlie” en kunnen vanuit daar mooi alle vertrekkende eendjes één voor één op film en foto zetten. En jawel hoor, het zijn er echt 42. Sprintje naar de eend en vol gas achter de stoet eendjes aan. Opa voorop als een soort moedereend.
Helaas zien we al snel een rode eend langs de kant van de weg staan.
De route gaat via kronkelende smalle weggetjes van dorpje naar dorpje (van Montfort via Odiliënberg, Melick, Herkenbosch, Vlodrop, Paarlo, Posterholt, Koningsbosch, Susteren, Dieteren, Echt, Sint Joost en weer terug) en door een heel afwisselend landschap. Af en toe heuvel op en weer heuvel af.
Doordat wij helemaal achteraan rijden zien wij steeds een heel lang lint van eendjes voor ons. Eigenlijk allemaal dezelfde eendjes maar dan in andere kleuren. Steeds zwaaien naar mensen die naar buiten waren gekomen om te kijken. Heel leuk ook omdat de auto’s stopten om ons en de rest van de stoet voorrang te geven. Helaas ging het ook ergens toch fout. Ergens werd er een verkeerde afslag genomen waardoor de groep in meerdere stukken brak. Wij zijn toen maar richting de plek van de tussenstop gegaan. Hoewel we als laatste waren vertrokken waren we als eerste op de plek van de tussenstop. Langzaam maar zeker kwamen alle eendjes vanuit alle kanten aan en werd de parkeerplaats een waar eenden paradijs. Bijzonder mooi om te zien dat er een groepje mensen klapstoetjes onder een grote boom zetten om daar te gaan picknicken.
Opeens hoorden we een gezoem boven ons. Dit bleek een drone te zijn van een jongen die vanuit de lucht een filmpje heeft gemaakt. Echt super stoer. Dit filmpje is te bekijken via deze link (Facebookpagina).
Deel twee van de rit bracht ons via allerhande omwegen en nog langs een camping en een oude kasteelruïne weer terug naar de startplek. Een tocht van ongeveer 65 km. Daar aangekomen streken veel mensen zich weer terug op het terras. Wij moesten er helaas weer vandoor. Wat ik van Opa begreep werd het daar nog erg gezellig. ’s Avond kregen we nog een appje met foto’s van alle cadeautjes die Opa had gekregen als bedankje voor de organisatie. Daar was hij erg blij mee. Jammer dat dit de laatste keer is dat Opa de rit heeft georganiseerd. Hopelijk neemt iemand dit van hem over.

Van deze rit hebben we in ieder geval veel foto’s. Via deze link zijn ze beschikbaar tot 1 december. Van zo’n mooie Eendentocht hoef je natuurlijk geen spijt te hebben. Zelf zou ik later ook graag een eend willen hebben. Wie weet kan ik dan zelf ook wel meedoen. Dus nee, zeker geen spijt van het vroege opstaan.
Dank je wel dat ik mee mocht opa.
Puck.











