Verslag van Rien: De Walm, Zundert 24 mei 2025

Op 23,24 en 25 mei vond in Zundert de 18e editie van oldtimerweekend ‘de Walm’ plaats. Dit evenement is vrij toegankelijk en gratis voor iedereen. Het maakt niet uit of je wel of geen oldtimer hebt. Ik had eigenlijk niet veel tijd om er heen te gaan, maar besloot toch om op Zaterdag de 24e een kort bezoek af te leggen. Dit keer niet met mijn lelijke eend. Ik had me door Carrie af laten zetten bij de locatie Aardgangstraat nabij café Stuivezand, tussen Rijsbergen en Zundert en afgesproken met haar om mij na een uur weer op te pikken.

Op het evenemententerrein was van alles te zien en te beleven. Bezoekers in het bezit van een oldtimer konden hun bolides gratis parkeren. Er was een kofferbakverkoop en men kon oldtimers ter plekke te koop aanbieden en het hele weekend gratis tentoonstellen. En er was de mogelijkheid om gratis te overnachten op de gecreëerde camping.

Het doel is om liefhebbers van oldtimers bij elkaar te brengen en samen een vooral gezellig weekend te beleven. Nou, dat moet ik zeggen, dat hadden ze fijn en prima voor elkaar. Ik werd op mijn voettocht in de Aardgang verwelkomd door een heus Amerikaanse Willy Jeep. Jammer dat het een beetje ging regenen toen ik mijn rondje wilde gaan lopen over het terrein. Het was nog niet druk, ik was net iets te vroeg binnen. Ik zag een snel gerestaureerde groene Ami6 break staan uit 1969, deze stond te koop. Verder spotte ik twee Amerikaanse Cadillacs (jrn.50), een leuke Peugeot 404 pick-up met huif, Volvo Duett, Austin A40 Sommerset, Renaultjes 4 en 6, Daf 33 Variomatic met aanhang-eitje, etcetera. Ook oude robuuste Ursus en Pampa tractoren, stoommachines, militaire voertuigen, twee-, driewielers met of zonder motor, woonwagens en voertuigen van diverse pluimage.

En dan…aanschouw ik plots een geweldig oogstrelend tafereel; Een combi van een zilveren Burton-2CV met daarachter een tweewielige autoambulance met daarop een 2CV-AK350 vastgesjord . Weliswaar mét daktent. Natuurlijk ben ik er op af gestapt, en eenmaal in gesprek met de eigenaar, die met zijn hond veilig aan het schuilen was onder de overkapping en opstaptrap van de daktent, bleek hij ons EEEC-genoot Joost (lid 1478) uit de Palmbosstraat Zundert te zijn. Notabene vlakbij het Vogelrevalidatiecentrum, waar ik als vrijwilliger twee maal per week werkzaam ben. Hartstikke leuk! Hij had ons clubblad DCN 47/3 in zijn besteleend liggen, met mijn verslag van A-typemarkt Liempde. Dat was een vlotte herkenning. Kom ik jaren in Zundert, ben ik hem niet eerder tegengekomen!?

Jooste praatte enthousiast over zijn 2cv-hobby. Hij durfde wel enige afwijkende elementen aan te brengen aan zijn voituurkes. O.a. bij de Burton had hij zelf de koplampen van een VW-kever ingebouwd en de AK350 had hij voorzien van een ander formaat wielen en banden (125x400mm). De autoambulance had hij via de ANWB aangekocht. Uniek! En thuis had hij nog een ander project; een oude eend uit 1955 (mijn geboortejaar). Dat maakte mij natuurlijk nieuwsgierig.

Eigenlijk was ik er net iets te vroeg en te kort om een totaalbeeld van deze dag te hebben. Maar ik was blij dat ik er geweest ben, anders had ik ons clublid Joost niet mogen ontmoeten.

Maar niet getreurd, ik heb nog een bezoek aan zijn adres te goed. Wordt vervolgd.

Voor geïnteresseerden; De Walm is volgend jaar op 29-30-31 mei 2026.

Veel lees-, kijkplezier,

Rien de Klerk – Breda.